Search

Warsztaty filmowe dla dzieci

Sopocki festiwal filmowy co roku zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat na warsztaty filmowe, inspirowane początkami kina, animacji, teledysków i scenografii filmowej itd.

W tym roku w pierwszy i ostatni weekend festiwalu odbędą się dwa spotkania warsztatowe: „Magia ruchomych obrazów” oraz „Na tropie morza”.

Żeby uczestniczyć w warsztatach, należy wysłać zgłoszenie na adres: biuro@sff.pl lub w info poincie festiwalu w centrum festiwalowym w Państwowej Galerii Sztuki i jednocześnie kupić bilet w cenie 15 zł (za 1 dziecko, opiekun wchodzi za darmo).

Bilety są dostępne online oraz w kasie festiwalu.

 

MAGIA RUCHOMYCH OBRAZÓW

Prowadzenie: Tomasz Garstkowiak / DKF Kurort

9 lipca 2017 / niedziela / godz. 11.00-12.30

Przy użyciu grafoskopu (tradycyjnego rzutnika pisma), celofanu i papieru, w oparciu o własne scenariusze, tworzymy teledysk do fragmentu muzycznego. Zajęcia dla dzieci od lat 5.

 

NA TROPIE MORZA

Prowadzenie: Grażyna Rigall

16 lipca 2017 / niedziela / godz. 11.00-12.30

W specjalnie przygotowanym obiekcie o wdzięcznej nazwie zeotrop będziemy umieszczać paski papieru podzielone na 13 klatek, na których uczestnicy warsztatów nakleją wizerunki zwierząt, dorysują tło i różne elementy. Wprawiając w ruch papierowe urządzenie będzie można przekonać się jak wyglądały początki animacji poklatkowej a motywem przewodnim warsztatów będą morskie stworzenia. Zajęcia dla dzieci od lat 5.