Search

Spacery filmowe

Sopot od dawien dawna inspirował i przyciągał filmowców. Sopockie ulice, kamienice i plaże były planem filmowym wielu filmów i seriali. W ramach Sopot Film Festivalu zapraszamy Państwa już po raz trzeci na wyjątkowe spacery szlakiem sopockich planów zdjęciowych. W tym roku będzie spacery są podzielone na dwa tematy:  

 

SERIALOWY SOPOT

9 lipca 2017 / start 12.00

Spacer rozpocznie się przy Teatrze na Plaży (al. Mamuszki 2) – zbiórka pod wejściem do Klubu Atelier o godz. 12.00. Spacer będzie prowadził szlakiem miejsc, w których realizowane były popularne polskie seriale, m. in.: Krew z krwi, Linia życia, Stawka większa niż życie, 07 zgłoś się, Pogranicze w ogniu. W trakcie spaceru omówimy też kulisy produkcji serialu telewizyjnego. Szczególnym elementem spaceru będzie opowieści o lokacji najnowszej produkcji, jaka miała miejsce w Sopocie – bollywoodzkiego filmu „Vijay 61”.

 

SOPOT, KTÓREGO NIE MA

16 lipca 2017 / start 12.00

Tematem spaceru będą znane sopockie miejsca, które dziś wyglądają inaczej niż w czasach realizacji filmów.

Początek spaceru – od szafy Polańskiego (ale zbiórka pod Teatrem na Plaży przy wejściu do Klubu Atelier, al. Mamuszki 2).

Trasa będzie wiodła ul. Bohaterów Monte Cassino do Dworca PKP. Pokażemy m. in. Łazienki Północne, plac Przyjaciół Sopotu, zakład jubilerski i dworzec kolejowy, które zagrały m. in. w takich filmach, jak: Ile waży koń trojański, Sztos 2, Reich, Dziewczynka z hotelu Excelsior.

 

Udział w spacerach jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Spacery startują spod Teatru na Plaży – al. Mamuszki 2