Warsztaty wywiadu dziennikarskiego

7

Ruszył nabór na warsztaty dziennikarskie w ramach Sopot Film Festivalu.

W tym roku zapraszamy wszystkich pasjonatów filmu na warsztaty z wywiadu dziennikarskiego. Będą one kontynuacją warsztatów z krytyki filmowej, które odbyły się na ostatnich dwóch edycjach Sopot Film Festivalu. Warsztaty poprowadzi ponownie jeden z najlepszych krytyków filmowych i teatralnych – Łukasz Maciejewski.

Trzydniowe warsztaty mają na celu wprowadzić słuchaczy w zagadnienia wywiadu jako odrębnej specjalizacji dziennikarskiej i pozwolą im zapoznać  się z zawodem dziennikarza od strony praktycznej.

Podczas warsztatów poruszone zostaną podstawowe zagadnienia związane z wywiadem dziennikarskim – historią gatunku, jego odmianami, przygotowania materiału do wywiadu, czy podziału gatunkowego wywiadów. Po przeanalizowaniu materiału szkoleniowego słuchacze przygotują się d przeprowadzenia własnego wywiadu z wybranym gościem Sopot Film Festivalu a na ostatnich zajęciach omówią szczegółowo materiał z prowadzącym.
Termin warsztatów: 11, 12 i 13 lipca 2016.

 

Zapisy prosimy kierować na adres: biuro@sopotfilmfestival.pl

Koszt uczestniczenia w warsztatach: 25 zł

Ilość miejsc ograniczona. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń (jeszcze są wolne miejsca)

Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny.

Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), „Fipresci” oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT), wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT.

Kurator filmowy „Małopolskiego Ogrodu Sztuki” w Krakowie.

Stały współpracownik kilkunastu czasopism m.in. „Teatru”, „Notatnika Teatralnego”, „Dziennika”. Ekspert telewizji HBO Europe oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, stały komentator „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura, członek kapituły „Paszportów Polityki”. Kurator sekcji filmowej festiwalu „Isola Del Cinema” w Rzymie. Moderator, juror i współorganizator kilkuset festiwali i przeglądów.