Spektakl Coś Pięknego

cos pieknego

W tym roku w ramach ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 14 lipca o godz. 20.00 w ogrodzie Kawiarni Artystycznej Młody Byron, zapraszamy na spektakl Sopockiego Teatru Tańca „Coś Pięknego” inspirowany twórczością Felliniego.

„Coś Pięknego” to taneczno – teatralne rozważania na temat sensu życia, przemijania jednostki i cywilizacji, nostalgiczne studium samotności, czy wyraz tęsknoty za prawdziwą bliskością i miłością. Inspiracjami dla sopockich choreografów były takie filmy jak: „Dolce Vita”, „La Strada”, „8 i ½”, „Próba orkiestry”, czy „Miasto kobiet”. Jacek Krawczyk wraz z zespołem Sopockiego Teatru Tańca zabiera widza w podróż pełną piękna, satyry, fantazji, ale także określonych konkluzji nad losem człowieczym i losem artysty.

Przedstawienie ma formę kolażu i jest swobodną, autorską interpretacją tematów. Nie aspiruje do adaptacji tanecznej żadnego z wymienionych filmów, ani tym bardziej, do podania recepty na szczęśliwe życie. Choć świat i postaci spektaklu są mocno wystylizowani bezpośrednio nawiązując do estetyki filmów sprzed dziesięcioleci, sensy pozostają aktualne.

 

Twórcy

Koncept: Jacek Krawczyk

Reżyseria, choreografia, koncepcja plastyczna spektaklu: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska

Współpraca choreograficzna i kreacje: Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Kalina Porazińska, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk oraz Danuta Klementowska, Monika Thurau, Magdalena Kowala, Magdalena Chojnacka

Muzyka: collage z wykorzystaniem utworów Nino Roty i Giovanni Fusco

Kostiumy i scenografia: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska

Reżyseria świateł: Artur Aponowicz

 

Termin i bilety

14 lipca 2016 | godz. 20.00

(w ramach ceremonii wręczenia nagród)

Bilety: 15-20 zł