Koncert zespołu Ballady i Romanse

ballady-i-romanse-corki-dancingu-original-3305

Teatr na Plaży we współpracy z Sopot Film Festivalem zapraszają 12 lipca o godz. 18.00 na Kulturalną Plażę na pierwszy w Trójmieście koncert promujący płytę „Córki Dancingu” zespołu Ballady i Romase.

29 kwietnia 2016 roku ukazał się nowy album zespołu Ballady i Romanse (czyli sióstr Barbary Wrońskiej /Pustki/ i Zuzanny Wrońskiej) pod tytułem „Córki Dancingu”. Na tej trzeciej już płycie zespołu BiR usłyszymy piosenki z filmu „Córki dancingu”. Będą to jednak w większości inne, bardziej rozbudowane aranżacyjnie wersje a przede wszystkim wykonywane przez same siostry (w filmie wiele z utworów wykonywanych jest przez aktorów). Płyta charakteryzuje się mocnym elektronicznym brzmieniem, co jest znaczną zmianą estetyczną dla zespołu. Muzycznie jest bardzo zróżnicowana. Raz cynicznie porywa w stronę Pop-u z gatunku sisters evil pop, aby za chwilę, rzucić słuchacza do dusznego pokoju, gdzie słychać wisielczy tekst i nieśmiało rozbrzmiewające pianino z popularnego gatunku analog rezors sounds. Producentem muzycznym albumu jest Marcin Macuk, znany m.in. ze współpracy z zespołem Hey i Nosowską.

Premiera kinowa filmu odbyła się 25. grudnia 2015. Film jak dotąd zgromadził na swoim koncie nagrodę za Najlepszy Debiut reżyserski na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2015 oraz Nagrodę Jury prestiżowego międzynarodowego festiwalu Sundance 2016. W rolach głównych występują między innymi Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Marcin Kowalczyk. Film będzie można obejrzeć podczas festiwalu.

Film „Córki Dancingu” do obejrzenia w sekcji KONKURS 1-2 →

 

Termin i bilety

12 lipca 2016 | godz. 18.00

Bilety: 15-20 zł