Niebawem podamy szczegóły programu, tymczasem przedstawiamy część tegorocznych pasm filmowych

 

KONKURS NOWE WIZJE

Międzynarodowy konkurs filmów fabularnych. Kino artystyczne z całego świata, gdzie tematem przewodnim są nowe wizje współczesnego świata. W sekcji pojawi się również artystyczne kino gatunkowe oraz dystopijne wizje przyszłości.

KONKURS DOK.PL

Konkurs pełno i średniometrażowych polskich filmów dokumentalnych.

KONKURS SHORT ANIMA & SHORT FABUŁA

Najstarszy konkurs filmowy sopockiego festiwalu, odbywający się od 22 lat. Krótkie fabuły i krótkie animacje z całego świata wyselekcjonowane z ponad 3 tyś. zgłoszeń.

SPECTRUM

Panorama światowego kina minionego sezonu 2021/2022. Pokazy premierowe i przedpremierowe a także pozycje, które szybko przemknęły przez sale kinowe albo były dystrybuowane w ograniczonym zakresie. Filmy fabularne i dokumentalne.

PANORAMA KINA DALEKIEJ PÓŁNOCY

Stała sekcja sopockiego festiwalu, prezentująca kino skandynawskie. Zarówno przegląd najnowszej twórczości danego kraju jak i wybranych twórców lub aktorów. W ubiegłym roku była poświęcona duńskiemu aktorowi Madsowi Mikkelsenowi („Na Rauszu”, „Jeźdźcy Sprawiedliwości”).

MŁODE KINO UKRAIŃSKIE / МОЛОДИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КІНО

Filmy studenckie, etiudy absolwentów szkół filmowych i młodych twórców z Ukrainy. Przegląd nowego pokolenia twórców, których dalszy rozwój zawodowy i artystyczny został brutalnie przerwany.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Informacje o koncercie tutaj →

Więcej informacji o kolejnych punktach programu i sekcjach tematycznych już niebawem.