O festiwalu

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sopot Film Festival to 9 dni filmowych emocji. Nowe światowe produkcje i premierowe filmy, zarówno dokumenty jak i fabuły. Pokazy w Multikinie, w kinie plenerowym na Hipodromie, klubie Dwie Zmiany oraz w Operze Leśnej.

W programie festiwalu znajdzie się również tradycyjnie sekcja kina skandynawskiego, której bohaterem będzie duński aktor Mads Mikkelsen (m.in. „Na Rauszu”, „Jeźdźcy Sprawiedliwości”). W paśmie DOK.PL pojawią się natomiast najlepsze polskie filmy dokumentalne roku, w tym nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Krakowie „Spacer z Aniołami” Tomasza Wysokińskiego oraz „Tony Halik” Marcina Borchardta, z którym odbędzie się spotkanie po filmie. Nową sekcją tematyczną będzie pasmo kobiece z takimi tytułami jak polski „Sweat”, brazylijska „Ema” oraz polsko-włoskie „Sole”.

Jednym z największych wydarzeń festiwalu będzie 6. Koncert Muzyki Filmowej w Operze Leśnej 13 lipca, który odbędzie się pod hasłem Bohater, Superbohater, Antybohater. Gośćmi będą IGO (Bass Astral x Igo), Misia Furtak, Hatti Vatti oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Sopot Film Festival współfinansowany jest ze środków Województwa Pomorskiego oraz środków Miasta Sopotu.

Dyrektorami festiwalu są Michał Grubman i Anna Kądziela-Grubman