Sopocka premiera filmu, w reżyserii Cezarego Hładki z udziałem aktorki i prezeski sopockiego Teatru BOTO, w którym  zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu La Sun Film Fest, który odbywał się w Los Angeles. Film został również nagrodzony na festiwalu w Cannes.

Film „Na białym koniu” w reżyserii Cezarego Hładki, w którym Sylwia Góra gra główną rolę oraz wielu innych trójmiejskich aktorów, związanych z Teatrem BOTO oraz Teatrem Wybrzeże, zdobył również pierwsze miejsce w kategorii najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia i montaż. To nie pierwsze wyróżnienie na arenie międzynarodowej: film „Na białym koniu” został również laureatem na festiwalu w Cannes jako najlepszy film krótkometrażowy, a Cezary Hładki ponownie zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera.

Czy idealny mężczyzna istnieje? Czy to imaginacja Juli? Zwiedziła już cały świat, ma atrakcyjną pracę, jednak nie jest spełniona. Czego szuka? Faceta? Miłości? Dziecka? Przyjaźni się z młodszą siostra Alą, a nieżyjący ojciec jest mitycznym wzorem mężczyzny. Jak Jula znajdzie perfekcyjną rodzinę? Czy siostra może pomóc? Poznaje Szymka który wydaje się ideałem. Zakochani jadą na romantyczny weekend. Jest szczęśliwa. Po przyjeździe Ali
szuka dziury w całym i ucieka. Czy ma szansę na szczęście?


reżyseria, produkcja, zdjęcia, montaż – Cezary Hładki

scenariusz – Cezary Hładki, Michał Włodarczyk

dialogi – Cezary Hładki

obsada

Jula – Sylwia Góra

Ala – Dominika Kachlik

Szymon – Marek Tynda

Randkowicz – Adam Nalepa

Gospodyni – Malwina Paszek

Gospodarz – Tomek Drążkowski

Dziewczyna Szymona – Ewa Prądzyńska Kostecka