Search

LAS – realizacja filmu w czasie festiwalu

2631

W trakcie tegorocznego festiwalu realizowane będą w Sopocie zdjęcia do pełnometrażowego filmu „LAS” w reżyserii Joanny Zastróżnej, którego festiwal jest partnerem. W filmie występują m. in. Eryk Lubos, Sandra Korzeniak, Marian Dziędziel, Tomasz Tyndyk oraz Andrzej Chyra, który w związku z jego realizacją będzie gościem festiwalu. Spotkanie z nim odbędzie się we wtorek 12 lipca po filmie Na granicy, w reż. Wojciecha Kasperskiego w sopockim Multikinie. Pan Andrzej opowie zarówno o swojej roli w filmie „Na granicy” a także o produkcji „LAS”. Spotkanie poprowadzi Ryszard Jaźwiński z radiowej Trójki.

Z sopockiego planu zdjęciowego filmu przeprowadzona zostanie transmisja on-line na naszym kanale facebook, fragmenty z planu będą też do obejrzenia w realizowanej podczas festiwalu kronice filmowej.

 

Streszczenie filmu:

Przebywający we Wsi, z powodu tajemniczego wypadku, Mruk postanawia odejść w poszukiwaniu Miasta. W drodze towarzyszy mu Dziewczynka, dla jednych jego córka dla innych żona…Nikt ze stałych mieszkańców poza Wieś nie chodzi. Na bagnach grasują złoczyńcy, jeziora są pełne topielców, a poza tym „nie wolno”… Mruk i Dziewczynka idą za Słońcem, ze Wschodu na Zachód, przez Bagno, przez Las w stronę Oceanu na Pustynię. Po drodze przyłącza się do nich Koń. Wędrówka znajduje nieoczekiwany finał ujawniając historię Mruka…

 

Twórcy:

Reżyser: Joanna Zastróżna

Obsada: Andrzej Chyra, Eryk Lubos, Sandra Korzeniak, Marian Dziędziel, Tomasz Tyndyk

Współpraca: Robert Kuśmirowski, Rafał Bujnowski

Producent: Pink Galapagos