Search

Koncert Gra w Komedę: Walicki, Prościński, Czarnik

1622

Gra w Komedę, to wydarzenie muzyczne w ramach 19. MFF Sopot Film Festival 2019, które odbędzie się 14 lipca na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże. Ideą tego niezwykłego „koncertu z literaturą” jest przybliżenie osoby i twórczości Krzysztofa Trzcińskiego Komedy, a punktem wyjścia stanowią fragmenty książki Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Komeda. Osobiste życie jazzu” splecione z muzyką duetu multiinstrumentalistów – kontrabasisty Olgierda Walickiego i perkusisty Jacka Prościńskiego.

Ta niekonwencjonalna formuła – duet dwóch akustycznych instrumentów jazzowych – poszerzona zostanie o rozbudowany system elektroniki i samplerów. Da to muzykom dostęp do nowoczesnej produkcji muzycznej live, jednocześnie zachowując możliwość wykonywania klasycznych partii solowych kontrabasu i akustycznej perkusji.

Muzycy przedstawią autorskie opracowania utworów Komedy oraz kompozycje własne inspirowane mniej znaną częścią jego twórczości – muzyką filmową.

Ważnym elementem koncertu będzie obecność na scenie aktora filmowego i teatralnego Marcina Czarnika z TR Warszawa, znanego również ze swoich doskonałych ról u Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (Triumf Woli) oraz Jana Klaty (Do Damaszku), który w połączeniu z muzyką czytać będzie fragmenty książki Magdaleny Grzebałkowskiej, która opowiada nie tylko o Komedzie kompozytorze i człowieku, ale także przybliża ówczesne barwne środowisko artystyczne oraz polskie realia polityczne, kulturowe i społeczne tamtych lat.

Marcin Czarnik – głos
Olo Walicki
– kontrabas
Jacek Prościński
– perkusja

Rico – dźwięk
Mateusz Gierc
– światło

Bilety

40 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu

Bilety do nabycia tutaj ->