Search

Zgłoś film

spot

W 2018 roku w ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: Konkurs filmów fabularnych 1-2, Konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych oraz Konkurs filmów krótkometrażowych.


KONKURS 1-2 / pełen metraż

Sekcja przeznaczona dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych zrealizowanych po 1. stycznia 2016 roku.

Za pełnometrażowy film fabularny uważamy produkcję dłuższą niż 60 minut

Filmy muszą posiadać napisy w języku angielskim.

Termin zgłaszania filmów: 15 kwietnia 2018


KONKURS DOC.PL / konkurs polskich filmów dokumentalnych / średni i pełen metraż

Sekcja przeznaczona dla filmów dokumentalnych zrealizowanych po 1. stycznia 2017 roku.

Za pełnometrażowy film dokumentalny uważamy produkcję dłuższą niż 60 minut, natomiast średniometrażową powyżej 30 minut

Filmy powinny posiadać napisy w języku angielskim.

Termin zgłaszania filmów: 15 kwietnia 2018


KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH / fabuła + animacja

Ta sekcja przeznaczona jest dla krótkometrażowych fabuł i animacji z całego świata. Zarówno produkcje komercyjne, artystyczne, studenckie itp. Od klasycznej fabuły, poprzez eksperymentalne impresje, po animowane teledyski oraz animację komputerową.

Sekcja dla filmów zrealizowanych po po 1 stycznia 2017 roku.

Termin zgłaszania filmów: 1 kwietnia 2018

Filmy muszą posiadać napisy w języku angielskim.


Każdy pakiet zgłoszeniowy powinien składać się z:

screenera on-line (np. na Vimeo)

– wypełnionego  formularza zgłoszenia w formie papierowej lub elektronicznej (poniżej) lub maila ze zgodą na pokaz, akceptacją regulaminu i chęcią udziału w konkursie zawierającego dane dot. filmu


Regulamin konkursu >>


Karta zgłoszenia w wersji papierowej |PDF | DOC


Dodatkowe informacje

Jeżeli film w całości opublikowany jest on-line (Vimeo, Dropbox, Youtube itd.), nie wymagamy przesyłania kopii DVD do selekcji. Prosimy o nieużywanie serwisu Wetransfer.com, ze względu na krótki czas przechowywania plików na tym serwisie

Twórcy, których filmy pozytywnie przejdą selekcję wstępną, będą proszeni o przesłanielub udostępnienie na FTP zwiastuna filmu (trailer, teaser lub fragmentu) na potrzeby promocji filmu na stronach festiwalowych w internecie oraz programach TV promujących festiwal oraz innych materiałów promocyjnych (plakat, ulotki, kadry z filmów w rozdzielczości co najmniej 300 dpi) Filmy obcojęzyczne akceptujemy tylko z polskimi lub angielskimi napisami. Nie zwracamy nadesłanych kopii filmowych na płytach DVD – pozostają w archiwum SFF.

Szczegółowe Informacje na temat transportu kopii filmowych do pokazów na nośnikach DCP / Blu Ray prześlemy bezpośrednio do zakwalifikowanych uczestników. Na kopertach z filmami wysyłanymi spoza Unii Europejskiej, proszę dopisać „For cultural purpose only”.


Adres do przesłania kopii do selekcji konkursowej w przypadku kiedy niemożliwe jest przesłanie linka ze screenerem on-line

Sopot Film Festival 2018

Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa

ul. Langiewicza 11

81-737 Sopot


Film można również zgłosić korzystając z poniższych serwisów:


Formularz zgłoszenia on-line

Uprzejmie prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszenia on-line. Dzięki niemu otrzymamy od razu informacje o zgłaszanym filmie oraz wykorzystamy zawarte w nim informacje przy tworzeniu katalogu festiwalowego.

Zgłaszający film akceptuje postanowienia regulaminu festiwalu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w formularzu na wewnętrzne potrzeby festiwalu w związku z procesem naboru filmów do konkursu, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych.