Konkurs 1-2

konkurs12


babybumpBABY BUMP

reż. Kuba Czekaj, Polska, 2015, 90 min

Niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya, Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks. Dziki, punkowy, niepoprawny! Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięte twarze z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka… A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać? Tego nie znajdziesz na rodzinnych fotografiach. Historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.

12.07 godz. 21.15 Multikino, sala 3
17.07 godz. 16.30 Teatr Boto

YouTube zwiastun filmu →


barash-09BARASH
reż. Michal Vinik, Izrael, 2015, 90 min

Barash ma 17 lat. Mieszka na sennym przedmieściu, jest znudzona, a w jej życiu panuje chaos. W domu rodzice ciągle walczą ze sobą, a zbuntowana starsza siostra pewnego dnia po prostu znika. Wszystko się zmienia kiedy nowa dziewczyna pojawia się w szkole. Wprowadza ją w świat narkotyków i seksu. Jej życie w końcu staje się ekscytujące. Barash pierwszy raz w życiu zakochuje się bez pamięci, a intensywność tego doświadczenia nada jej życiu nowy sens. „Barash” jest historią o dorastaniu w środku izraelskiego społeczeństwa, o młodej kobiecie, która stara się znaleźć własną tożsamość w środowisku, które ma odmienne poglądy na temat seksu, narkotyków i miłości.

10.07. godz. 20.45 Państwowa Galeria Sztuki
12.07 godz. 14.45 Państwowa Galeria Sztuki
15.07 godz. 17.15 Państwowa Galeria Sztuki

YouTube zwiastun filmu →

 

Córki DancinguCÓRKI DANCINGU
reż. Agnieszka Smoczyńska, Polska, 2015, 92 min

Opowieść o inicjacji. Bohaterkami filmu są dwie dziewczyny, stojące u progu kobiecości. Przybywają do Warszawy jako nastolatki, odchodzą – jako istoty dojrzałe, znające już ludzkie cierpienie, miłość i namiętność. Film opowiada o takim etapie w życiu młodych dziewcząt, w którym odkrywają one własną tożsamość, eksperymentują z nią, stopniowo doświadczając trudów dorosłego życia. W wielkim mieście wpadają w sam środek ménage à trois, poznają gorzki smak miłości: zawód, rozczarowanie, zazdrość. Nie takiej dojrzałości spodziewały się jednak bohaterki. Wiedzą również, że nie mogą się już wycofać…

10.07. godz. 13.30 – Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
14.07. godz. 17.00 – Multikino – Sala 3

YouTube zwiastun filmu →

 

pajakCZERWONY PAJĄK
reż. Marcin Koszałka, Polska, 2015, 90 min

Film, którego inspiracją jest historia Karla Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako „Wampir z Krakowa”. Karol z „Czerwonego pająka” jest nastolatkiem takim jak wszyscy – młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

10.07 godz. 14.00 Teatr Boto
13.07. godz. 19.00 Multikino sala 4

YouTube zwiastun filmu →

 

KRR5c45c6_TrailerkfilmuDavidDAVID
reż. Jan Těšitel, Czechy, 2015, 80 min

David jest 20-latkiem z lekką niepełnosprawnością umysłową. Mieszka z rodzicami w Usti nad Łabą. W miarę dorastania zdaje sobie sprawę ze swojego upośledzenia. Pewnego dnia postanawia opuścić bezpieczne rodzinne gniazdo. Wymyka się z domu i wyrusza do Pragi, gdzie mieszka jego brat z dziewczyną. Niewinna z pozoru podróż staje się psychodeliczną jazdą pełną dziwnych decyzji i nieoczekiwanych sytuacji powodowanych budzącą się seksualnością Davida. Jego poszukiwanie celu swojego istnienia doprowadza go w końcu do cienkiej granicy między życiem a śmiercią. Niezwykłe studium samotności, które dzięki inności głównego bohatera staje się historią na wskroś uniwersalną.

11.07. godz. 17.00 Multikino sala 4

YouTube zwiastun filmu →

 

tan-distintos-01-750OCEAN POMIĘDZY NAMI
(An Ocean Between us/Tan distintos), reż. Pablo Arturo Suarez, Ekwador, 2016, 95 min

Ricardo i Paula to małżeństwo w środku kryzysu, które zmaga się z demonami przeszłości oraz wielką winą, którą obarczają się za pewne zdarzenie z przeszłości. Postanawiają spędzić czas w swoim letnim domku na plaży, gdzie chcą ratować swoje małżeństwo. Niespodziewane przybycie wnuka spowoduje, że ponownie staną się rodziną i będą musieli pogodzić się z tajemnicą, która nie daje im spokoju od wielu lat.

09.07. godz. 19.00 Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
13.07 godz. 17.00 Państwowa Galeria Sztuki

YouTube zwiastun filmu →

 

paradisetripsPARADISE TRIPS
reż. Raf Reyntjens, Belgia, Holandia, 2015, 90 min

Mario, kierowca wycieczkowego autokaru całe życie spędził wożąc emerytów na słoneczne Południe Europy. W przededniu odejście na emeryturę z perspektywą spędzania czasu ze swoją nudną żoną i nudą reszty swojego życia, postanawia przyjąć ostatnie zlecenie. Tym razem pasażerami okazują się nie emeryci ale wycieczka hippisów i innych „odmieńców” w drodze na transowy festiwal w Chorwacji. W tej podróży Mario nie tylko zmierzy się ze swoimi uprzedzeniami ale będzie musiał stawić czoła swojemu synowi, którego wyparł się lata temu.

10.07. godz. 21.00 Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
12.07. godz. 16.15 Teatr Boto
17.07. godz. 21.15 Państwowa Galeria Sztuki

YouTube zwiastun filmu →


image1ROSA CHUMBE
reż. Jonatan Relayze, Peru, 2015, 73 min

Rosa jest policjantką w średnim wieku, uzależnioną od hazardu i alkoholu. Mieszka wraz ze swoją córką Sheilą i jej małym dzieckiem. Pewnego dnia po wielkiej kłótni z córką, Sheila kradnie matce pieniądze zostawiając dziecko. Rosa chcąc nie chcąc musi spędzić więcej czasu z wnukiem, do którego miała dotychczas duży dystans. Spowoduje to przemianę w jej sercu, które dotąd było jak z kamienia.

11.07. godz. 21.00 Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
14.07. godz. 15.30 Państwowa Galeria Sztuki

YouTube zwiastun filmu →

 

JURY KONKURSU

Anna Kazejak

Reżyserka filmowa i scenarzystka. Już jej pierwszy film dokumentalny „Plus” został zauważony przez selekcjonerów festiwalowych, W 2005 roku z dwójką kolegów zrealizowała „Odę do radości” a w 2010 swój debiut „Skrzydlate świnie”. Ma na swoim koncie filmy dokumentalne oraz seriale telewizyjne, w tym produkcję HBO „Bez tajemnic”. Z projektem „Obietnica” uczestniczyła w Cooproduction Market przy IFF Berlinale 2012. Kilkukrotna laureatka krajowych konkursów scenariuszowych. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

 

Bartosz Prokopowicz

Uznany i doświadczony operator filmowy a od niedawna również reżyser. Współpracował z Krzysztofem Krauze, Andrzejem Wajdą, Filipem Bajonem, realizując kilkanaście filmów  m.in. „Dług”, „Komornik”, „Przedwiośnie”. Najbardziej osobistym filmem Prokopowicza jest dokument „Magda, miłość i rak” (2009) – opowieść o żonie operatora i jej walce z chorobą nowotworową. O zmarłej w 2012 roku żonie Prokopowicz opowiedział ponownie  w swoim debiucie fabularnym „Chemia” z 2015 roku. Prokopowicz wyreżyserował również ponad 100 reklam, pracując dla największych marek.

 

Joanna Cichocka-Gula

Wieloletnia kierownik działu kultury TVP Gdańsk. Scenarzystka, reżyser i realizator filmów dokumentalnych, m.in. „Polonia Sopocka” (2009). Związana z Festiwalem Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Sopockim Festiwalem Dwa Teatry, od 2010 roku wiceprezydent Miasta Sopotu.