Search

Koncert Muzyki Filmowej SFF2018

3845

Koncert Muzyki Filmowej odbędzie się 16 lipca 2018 w ramach 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival. Koncert to autorski dobór repertuaru i premierowe wykonanie aranżacji, przygotowanych specjalnie na festiwal. Koncert będzie  połączeniem muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży i remiksów w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zaproszonych muzyków i solistów.

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu po raz trzeci, ponownie na Tarasach przy Parku Wodnym Sopot.

Program tegorocznego koncertu to podróż pomiędzy różnymi światami i stanami świadomości. Począwszy od siedmiu królestw Westeros z „Gry o Tron”, poszukiwaczy źródła życia w „Źródle”, poprzez XIX wiecznych osadników Nowej Zelandii w filmu „Fortepian”, świata pensjonariuszy szwajcarskiego kurortu z filmu „Młodość”, aż po przestrzeń kosmiczną „Grawitacji” i Los Angeles 2049 roku.

Za program koncertu, dobór utworów, koncepcję i scenariusz odpowiadają ponownie: Anna Kądziela-Grubman oraz Michał Grubman – dyrektorzy Sopot Film Festivalu.

 

Program

W tegorocznym programie znajdą się utwory m.in. z filmów:

Grawitacja, reż. Alfonso Cuarón,

Fortepian, reż. Jane Campion,

Źródło, reż. Darren Aronofsky,

Blade Runner 2049, reż. Denis Villeneuve,

Młodość, reż. Paolo Sorrentino,

Przekleństwa Niewinności (Virgin Suicides), reż. Sophia Coppola,

Niebiańska Plaża (The Beach), reż. Danny Boyle

seriali Gra o Tron i Stranger Things.

To nie pełna lista utworów. Więcej informacji o kolejnych utworach, gościach i solistach już wkrótce. Niebawem zdradzimy kto w tym roku wystąpi wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Zapraszamy ponownie na naszą stronę oraz na profile facebook oraz instagram gdzie będziemy publikować na bieżąco kolejne informacje.

 

Video

Pierwszy zwiastun (teaser) koncertu

 

Ubiegłoroczna kronika festiwalowa, w której m.in. pojawia się relacja z prób i samego koncertu muzyki filmowej – SFF 2017.

 

Data i miejsce

16 lipca 2018, godz. 20.00

Tarasy przy Parku Wodnym Sopot (ul. Zamkowa Góra)

 

Bilety

I pula biletów: 50 zł

II pula biletów: 60 zł

III pula biletów: 70 zł

Sprzedaż startuje 27 kwietnia w godzinach popołudniowych na naszej stronie. Bilety będą również dostępne na terenie całej Polski w punktach partnerskich sieci Interticket.pl, a w Sopocie w biurze Teatru na Plaży (al, Mamuszki 2), Punkcie Informacji Kulturalnej na Placu Przyjaciół Sopotu a także Informacji Turystycznej w Sopocie (Plac Zdrojowy 2).