Zapraszamy po raz ósmy na festiwalowy koncert muzyki filmowej. Tym razem wyjątkowo w kameralnej formule. Koncert odbędzie się na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, a jego tematem przewodnim będzie hasło „Odległe światy”.

Na scenie zabrzmi muzyka z wyjątkowych filmów sci-fi z lat 80. w zupełnie nowych aranżacjach: „Obcy” Ridleya Scotta, „Diuna” Davida Lyncha z 1984 roku, „The Thing” Johna Carpentera, kultowy film anime „Akira” oraz współczesnych filmów i seriali czerpiących swoje inspiracje z tamtego okresu lub będące kontynuacją produkcji lat 80. jak m.in. „Blade Runner 2049” Dennisa Villeneuva. Pozostałe produkcje, z których zabrzmi muzyka to „Joker” Todda Phillipsa, kultowe „Mandy” z Nicolasem Cagem oraz serial „Dark„.

W związku z nadchodzącą premierą drugiej części Diuny, przypomnimy również dwa wcześniejsze filmy jej reżysera – Dennisa Villeneuva, czyli mroczny thriller „Sicario” oraz melancholijna opowieść sci-fi „Arrival” znana w Polsce pod tytułem „Nowy początek”.

W tym roku na koncercie dominować będzie muzyka elektorniczna w połączeniu z klasycznym brzmieniem skrzypiec i fortepianu, a głównymi bohaterami koncertu będą niezwykle utalentowani trójmiejscy muzycy: Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński.

W sprzedaży będzie dostępna jedynie niewielka ilość biletów w związku z tym, że Scena Kameralna jest kilka razy mniejsza niż wcześniejsze przestrzenie festiwalowych koncertów, zatem zapraszamy do jak najszybszego kupna biletów.

 

Fragment utworu z filmu Sicario w wykonaniu Stefana Wesołowskiego i Piotra Kalińskiego jako Nanook of the North.

BILETY NA KONCERT

5.06 / godz. 20.00 / Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Uwaga z przyczyn organizacyjnych uległa zmianie godzina koncertu z 19.00 na 20.00. Wszystkie zakupione bilety pozostają ważne

Bilety dostępne w sprzedaży online na stronie festiwalu oraz w punktach partnerskich sieci Interticket.pl. Szczegóły w zakładce bilety →

Na koncercie w nowych aranżacjach zabrzmią również