Zapraszamy na festiwalowy koncert do arcydzieła ery kina niemego – filmu Metropolis z 1927 roku. Swoją autorską ścieżkę dźwiękową wykonają na żywo duet BLED, w osobach perkusisty Sławka Koryzno oraz trębacza, aranżera i kompozytora jazzowego Emila Miszka, laureata nagrody Fryderyk.

Gdański duet bardzo mocno w swojej twórczości inspiruje się klasyką kina sci-fi, łącząc ambientowy minimalizm z inspiracjami brzmieniami z Afryki i Azji oraz muzyką jazzową. Artyści wykonają swoją autorską oprawę muzyczną do filmu Metropolis, największej w historii klasyki kina sci-fi produkcji ery kina niemego. Nie będzie jednak to pełna, odrestaurowana wersja, której czas wynosi prawie dwie i poł godziny, ale jedna z wcześniejszych wersji filmu, trwająca 80 minut, która funkcjonowała w obiegu kinowym kilkadziesiąt lat temu.

Film „Metropolis” to niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa. Monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach.

niedziela, 23 czerwca 2024, godz. 18:00

Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie

ul. Boh. Monte Cassino 30

Bilety:

Przedsprzedaż (ograniczona pula): 50 zł

Cena regularna: 60 zł

Fragment koncertu duetu BLED

Zwiastun filmu Metropolis