wonderwoman

7. Koncert Muzyki Filmowej

Zapraszamy na 7. edycję naszego festiwalowego koncertu muzyki filmowej 8 czerwca 2022 roku o godz. 20.00 w Operze Leśnej w Sopocie.

Tegoroczna edycja koncertu odbędzie się pod hasłem przewodnim „La Dolce Vita?” i jest poświęcona muzyce z filmów, realizowanych na południu Europy. W programie koncertu wybrzmią m.in. filmowe utwory z klasyki kina, jak tytułowa „La Dolce Vita” Federico Felliniego, „Cinema Paradiso” i „Malena” Giuseppe Tornatore oraz „Ojciec Chrzestny” Francisa Forda Coppoli, poprzez kultowe produkcje z lat 90. „Wielki Błękit” Luca Bessona oraz „Ukryte pragnienia” Bernardo Bertolucciego a także współczesne utwory z filmów „Call me by your name” Luci Guadagnino, „Wielkie Piękno” oraz „Młodość” Paolo Sorrentino, „The American” Antona Corbijna, „House of Gucci” Ridleya Scotta oraz z ostatnie dwa filmy o przygodach agenta 007 „Spectre” i „No time to die”, którego duża część akcji rozgrywa się we Włoszech a także „Wonder Woman” Patty Jenkins.

W 2022 roku na scenie Opery Leśnej pojawi się Paulina Przybysz, która w maju wydaje nową płytę wraz ze swoim zespołem Rita Pax oraz Justyna Święs, czyli połowa duetu The Dumplings, która pojawi się nie tylko na scenie ale i na festiwalowym ekranie w filmie „Piosenki o Miłości” (projekcja w Multikinie).

Koncert podobnie jak w latach ubiegłych będzie połączeniem muzyki symfonicznej z elektronicznymi aranżami i remiksami klasycznych utworów. Na scenie wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Rafała Janiaka wraz z zaproszonymi gośćmi.

Zabrzmią nowe aranże wielkich kompozytorów muzyki filmowej, w tym m.in. Ennnio Morricone, Nino Rota, Erica Serry i Hansa Zimmera a także takich artystów jak Florence + The Machine, Moderat, Eurythmics, Portishead, Hooverphonic a nawet Bob Sinclar.

Bilety

8 czerwca 2022, godz. 20.00, Opera Leśna w Sopocie

Otwarcie bram: godz. 19.00

W sprzedaży dostępne są bilety w cenach 59-129 zł (w zależności od typu miejsc) + opłata serwisowa. Szczegóły w zakładce bilety

Poprzednie edycje naszego koncertu

2021

2020

2019

2018

Tags: No tags

Comments are closed.