Search

Goście i spotkania / 2019

2594

Tradycją sopockiego festiwalu są spotkania z twórcami w tym również zapowiedzi przed wybranymi filmami. W tym roku gośćmi festiwalu będą:

Magdalena Łazarkiewicz – polska reżyserka i scenarzystka filmowa, członkini Polskiej Akademii Filmowej, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji jej najnowszego filmu „Powrót”.

Kinga Dębska – polska reżyserka i scenarzystka filmowa, laureatka wielu nagród filmowych, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji jej najnowszego filmu „Zabawa, zabawa”

Dorota Kolak – uznana polska aktorka teatralna i filmowa, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Zabawa, zabawa”

Marianna Zydek – polska aktorka filmowa młodego pokolenia, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Kamerdyner”

Łukasz Maciejewski – polski krytyk filmowy, dyrektor artystyczny festiwalu Dwa Brzegi w Cieszynie, członek Europejskiej Akademii Filmowej i Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Łukasz Maciejewski poprowadzi wybrane spotkania z twórcami oraz prelekcje do wybranych polskich filmów fabularnych.

Magdalena Felis – polska dziennikarka filmowa, realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych oraz dokumentów z planów filmowych. Na festiwalu poprowadzi Koncert Muzyki Filmowej o spotkania z wybranymi gośćmi.

Marcin Czarnik – aktor filmowy i teatralny z TR Warszawa, znany również ze swoich doskonałych ról u Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (Triumf Woli) oraz Jana Klaty (Do Damaszku). Marcin Czarnik będzie gościem koncertu „Gra w Komedę”.

Twórcy konkursowych filmów krótkometrażowych i dokumentalnych (informacje wkrótce)