W ramach Akademii Sopot Film Festivalu zapraszamy na praktyczne warsztaty filmowe dla młodzieży pod okiem profesjonalnych twórców, w ramach których powstanie film.

Poznaj i naucz się podstaw filmowej profesji: reżyseria, zdjęcia, dźwięk, scenografia, storyboard, scenariusz, aktorstwo… Możesz wybrać jedną z filmowych profesji lub sprawdzić się we wszystkich po trochę.

Wspólnie zrealizujemy film pod okiem profesjonalnych twórców. Plany zdjęciowe odbędą się w rożnych miejscach Sopotu i festiwalowych obiektach (Multikino, Teatr Boto, Goyki 3 Art Inkubator, Dwie Zmiany, plenery). W ramach warsztatów odbędą się również spotkania z gośćmi festiwalu (twórcami filmów, dziennikarzami i krytykami filmowymi, członkami Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej).

Uczestnicy poznają zarówno teorię jak i praktykę, kręcąc wspólnie film na profesjonalnym sprzęcie filmowym.

W ramach warsztatów, uczestnicy będą również brali udział w projekcjach festiwalowych. Otrzymają również pełną akredytację do wykorzystania również po zakończonych zajęciach w trakcie trwania festiwalu.

Zajęcia praktyczne prowadzić będą m.in. reżyser filmowy Paweł Czarzasty (autor filmów fabularnych i reklam) oraz Grażyna Rigall, ilustratorka, autorka animacji, storyboardów i scenografii.

Koszt udziału: 1100 zł

Koszt obejmuje 5 dni warsztatów w godz. 10-16:30 w dniach 24-28.06; szósty dzień – to premiera zrealizowanego filmu w kinie (29.06); akredytacja na festiwal, jeden ciepły posiłek dziennie, przekąski, napoje, dyplomy, ubezpieczenie NNW.

Ilość miejsc jest ograniczona

Zgłoszenia / pytania: biuro@sff.pl